Ötenazi İsteyen Ünlü Hastaya Çare Bulundu

Ötenazi İsteyen Ünlü Hastaya Çare Bulundu

Dişlerini beyazlatmak için hastaneye gitmesi tüm dişlerinin çekilmesine neden olan Sunay Öztürk, yaşadığı trajedi ile Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Hasta için şimdi müjdeli haber geldi.

A+A-

İlk etapta sadece dişlerini beyazlatma amacıyla diş doktoruna giden ancak daha sonrasında hayatı adeta bir kabusa dönen Sunay Öztürk, ötenazi istemesiyle de Türkiye'de ötenazi konusunu gündeme taşıyanlardan biriydi. Sunay Öztürk için doktorlar sonunda müjdeli haberi verdi.

Uzun zaman önce dişlerini beyazlatmak için bazı operasyonlara giren Sunay Öztürk, uygulanan başarısız ameliyatlardan sonra tüm dişlerini çektirmek zorunda kalmış ve aynı zamanda sinirleri de zarar görmüştü. Bazı doktorların sinirlerini de kestiğini ve bu yüzden ağrılarının artık dayanılmaz bir boyuta ulaştığını belirten Sunay Öztürk, ağrılarından kurtulabilmek için  ötenazi bile istemişti.

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri sonunda bu amansız hasta için bir çare buldu. Sunay Öztürk'e verilmeye başlanan ilaç tedavisi sonuç verdi. Sunay Öztürk artık eskisi kadar ağrı hissetmediğini söylüyor yaşama tekrar umutlu gözlerle bakıyor. Bir zamanlar ötenazi isteyen ancak Türkiye'de ötenazi yasak olduğu için uygulanmayan Sunay Öztürk, artık hayattan zevk alabiliyor.

Sunay Öztürk, daha önce kendisine bu ameliyatları gerçekleştiren doktorlara da sitem ediyor. Ameliyatlar yerine en başında şu an uygulanan ilaç tedavileri uygulansaydı Sunay Öztürk ötenazi isteyecek kadar acıyı hiç çekmemiş olacaktı. Gerçekleşen bu olaydan da doğru teşhis ve doğru tedavinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılıyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.