Pandemi Döneminde En Çok Bu Sektörler İş Yaptı

Pandemi Döneminde En Çok Bu Sektörler İş Yaptı

Dünya genelinde yaşanan Koronavirüs salgını ülke ekonomisini olumsuz yönde etkiledi.

A+A-

Dünya genelinde yaşanan Koronavirüs salgını ülke ekonomisini olumsuz yönde etkiledi. Sektörel anlamda bakıldığında birçok işletme covid 19 sorunu sebebiyle kepenk kapatmak zorunda kaldı. Birçok işletme pandemi süresince işlerine ara verirken, bazı işletmeler de yaşanan koronavirüs salgınında yükselişe geçti. Yükselişe geçen sektörlerin ilk sırasında temizlik ve dezenfektan ürünlerin satışını yapan firmalar yer alıyor. Pandemi döneminde en çok iş yapan sektörler arasında duvar kağıdı işi yapan dekorasyon firmaları da atağa geçti. Ev ve işyeri kullanım alanlarının steril olmasını sağlamak amacıyla bu iş ön planda oldu.


Pandeminin Etkileri


Dünyayı kasıp kavuran pandemi döneminin olumlu ve olumsuz birçok etkisi oldu. elektrik ustaları öne çıkan ihtiyaçlar arasında yer aldı. isimdustu.com sitesine göre pandemi döneminde en çok iş yapan kategoriler arasında ev boyamasektörü ilk sırada yer aldı. Ev ortamlarının temiz ve hijyenik olması sebebiyle kişiler ev dekorasyonunda değişikliğe gitti. Bununla beraber güneş enerjisi işiyle uğraşan firmalarda da iş kapsamı bakımından büyük bir oranda artış yaşandı. Kimi sektörler pandemi dolayısıyla işleri çalışan personellerinin ev ortamlarına taşımak zorunda kaldı. Söylentilere göre ev ortamında çalışma sisteminin uzun bir süre devam edeceği açıklandı.


Pandemi Süresince Çalışma Sistemi


Tüm dünya genelinde insanları zor bir konuma getiren koronavirüs salgını çalışma sektörünü bir hayli etkiledi. Kaynakçı atölyelerinde çalışma gücü artış yaşarken, atölyede çalışan kişilerin virüse karşı önlem alınarak korundukları biliniyor. koltuk döşeme işi ile uğraşan işletmeler dekorasyon grubuna giren bu iş sayesinde birazda olsun zor dönemi atlatmayı başardılar. Dünya ülkelerinde yaşanan bu ciddi sağlık sorunu çalışma sistemini de oldukça etkiledi. Pandemi süresinde alınan tüm kurallara tam anlamıyla uyulması halinde çalışma sisteminin normale dönmesi bekleniyor.


Pandeminin Etkilemediği Sektörler


Yaşanan tüm gelişmelere bakıldığında genel olarak dekorasyon sektörünün pandemi olayından daha az etkilendiği görülüyor. Aynı zamanda mantolama hizmeti veren inşaat firmaları da yaşanan bu olaydan çok az etkilenen sektörler arasında yer alıyor. Mineflo serfloorişlemleri de pandemi sürecinde en az etkilenen işler arasında yer alıyor. Yukarıda yer alan tüm sektörler perakendecilik alanında hizmet vermesi sebebiyle yaşanan bu zorlu süreci küçük ölçeklerle atlatmış durumda görünüyor. Ayrıca isimdustu.com sitesinin verilerine göre de bu sektörler pandemi döneminde en çok talep gören sektörlerdendir. Bununla beraber bu sitede en çok talep edilen işlemler arasında; duvar kâğıdı değişimi, elektrik aydınlatma, koltuk döşeme, mantolama, kaynak, güneş enerji sistemi,  ev boyama, mineflo, serfloor değişimi yer alıyor. Ülke genelinde yaşanan Koronavirüs salgını sebebiyle https://isimdustu.com/ev-tadilat-dekorasyon resmi web sitesinin verilerine göre bu siteden pandemi döneminde en çok talep edilen hizmetler bunlar oldu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.