Profesörden ''Aşı Yaptırmayan Aileler'' Açıklaması

Profesörden ''Aşı Yaptırmayan Aileler'' Açıklaması

Aşı yaptırmayan aile sayısı son 2 yıldır tavan seviyeye varmış durumda.

A+A-

Dünyayı filmlerde olduğundan farksız salgınlar bekliyor. Gelecek nesilleri vuracak olan ve bizleri dahi etkileyebilecek olan bu salgının nedeni ise son dönemde eğitim seviyesi düşük, cahil ailelerin çocuklarına aşı yaptırmak istememesi ve aşıların çocukları hasta ettiğine dair inandıkları iddialar başta geliyor. Washington dahil olmak üzere tüm dünyada bu ve buna benzer durumlar yaşanırken en fazla aşı yaptırmayan aile sayısı son dönemde istatistiklere göre Türkiye'de yaşanıyor

Türkiye'de 23 bin civarında aile tarafından çocukların aşı yaptırılmadığı ve gelecekte aşı yaptırılmayan çocukların çok büyük salgınlara maruz kalarak dünyanın geleceğini dahi etkileyebilecek olduğu belirtilmekte. Göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta ise aşı konusunda ailelerin neden aşı yaptırmadığını açıkladı.

İşte O Açıklamalar

Aşılar hakkında tam ve doğru bilgilendirmeden kaçınılması, aşıların yüzde 100 etkili ve yüzde 100 emniyetli olarak sunulması (Hiçbir aşının yüzde 100 etkili ve emniyetli olması mümkün değildir). Aşıların aralarında hiçbir ayırım yapmadan tümünün aynı kefeye konması (Hiçbir aşı diğeri ile kıyaslanamaz, her aşı ayrı ayrı değerlendirilmelidir). Aşıların, toplumda korku ve paniğe yol açacak ifadelerle savunulması. Unutmayalım ki, dünya çapında salgın olacak, birkaç milyar insan hastalanacak, on milyonlarca insan ölecek diye küresel çapta korkutma kampanyaları düzenlenen domuz gribi salgınında hükumetlere fahiş fiyatla satılan ve halka bedava sunulan aşıların zorla ancak yüzde 10' u uygulandı, kalanı çöpe gitti.

Aşı taraftarlarının, aşılar hakkındaki şüphelerini bilimsel delilleriyle dile getirenleri bile kategorik olarak "aşı karşıtı" olarak etiketlemeleri. "Bu elmada tarım ilacı var, sağlığınıza zarar verebilir" diyenleri elma hatta meyve karşıtı ilan etmekten farksızdır. Aşı tavsiye eden kurumların (CDC, WHO gibi) tıp endüstrisi tarafından maniple ediliyor olması: CDC' nin daha etkili dediği aşıyı (FluMist) daha sonra etkisiz ilan etmesi, CDC Başkanı' nın endüstriyle ilişkileri ortaya çıkınca istifa etmesi, WHO' nun domuz gribi salgınındaki rezillikleri... gibi. Tıbbın ticarileşmesi, aşı taraftarlarının aşı şirketleriyle menfaat münasebetlerinin olduğunun bilinmesi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.