Reddedilen taşeron işçileri ne yapacak? İtiraz dilekçesi nasıl yazılır?

Reddedilen taşeron işçileri ne yapacak? İtiraz dilekçesi nasıl yazılır?

Taşeron işçilerin kadroya geçişini sağlayan düzenlemeden sonra birçok işçi başvuruda bulundu. Kurumlar yavaş yavaş kendi listelerini açıklamaya başladı. Bu listelerde olmayan, kadro dışı kalan işçiler ne yapacak? Nasıl itiraz edecek? İtiraz dilekçesi nası

A+A-

12 Ocak'ta sona eren başvuruların ardından kadroya başvuran birçok işçinin heyecanlı bekleyişi halen sürüyor. Bazı kurumlar kadroya hak kazanan taşeronların isim listelerini yayımlamaya başladı bile. Peki o kadro listelerinde olmayan, hak talep eden taşeron işçileri itiraz edebilir mi? Başvurusu reddedilen işçiler nasıl bir itiraz yolu izleyecekler?

Kadro hakkı kazanan taşeron işçilerinin isimleri kadro alacakları kurumlar tarafından internet sitelerinde ilan edilmeye başlandı. Hak sahipleri listesinde adını bulamayan taşeron işçilerinin kadrolar ilan edildiği gün itibariyle toplam 3 gün içinde itiraz haklarını kullanmaları gerekiyor. Bu durumda başvuruda bulundukları kurumların internet sitelerini takip eden işçiler, kendi isimlerini bulamamaları durumunda 3 gün içinde itiraz dilekçesini verecekler. Çalışma ve Sosyal Güvenlil Bakanlığı vatandaşların daha iyi anlayabilmesi için resmi internet sitesinde tarih tarih itiraz sürecini yayımladı.

İşte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yayınladığı o çizelge: 

Kadroya geçiş hakkı kazanan taşeronları ise belirlenen tarihlerde kurumların yapacağı mesleki yeterlilik sınavlarına girerek son aşamayı da tamamlamış olacaklar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.