Regaip Kandili Mesajları 2020, Resimli Regaip Kandili Mesajları, En Güzel Kandil Mesajları

Regaip Kandili Mesajları 2020, Resimli Regaip Kandili Mesajları, En Güzel Kandil Mesajları

Mübarek kandillerden biri olan Regaip kandili hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik. Regaip kandili nedir, en güzel Regaip kandili mesajları ve hadisleri nelerdir?

A+A-

Regaip Kandili Nedir?

Recep ayının ilk cuma gecesine Regaip gecesi denir. Üç ayların başlangıcı kabul edilen bu kutsal gece ile birlikte ibadetlerin bollaştığı, huzurun olduğu Recep, Şaban ve Ramazan ayları da başlamış olur. Sizlere “Regaip kelimesinin anlamından bahsedeceğiz. Arapça'da “Reğa- be” kelimesinde gelir. Bu kelimenin anlamı: Onu elde etmek, ona karşı meyletmek, çaba harcamak, arzulamak, bir şeyi istemek anlamlarına gelir. Reğabe kelimesinden türeyen Regaip’in ise kelime anlamı şu şekildedir: “değerli, kıymetli, ihsan, nefis, çokça rağbet edilen” anlamlarına geliyor. Bu kandil her ne kadar doğrudan Kur’an kaynaklı olmasa da dini kültürlerle de zamanla büyük kutlamalar yapılarak başlanmış ve kendisine önemli bir yer edinmiştir.

En Güzel Regaip Kandili Mesajları

Regaip kandili 30 Mart Perşembe günü, bu gün sevdiklerinize gönderebileceğiniz birbirinden güzel Regaip Kandili mesajlarını sizler için derledik. İşte, en anlamlı, bol dualı regaip kandili mesajları;

 

- Her keder bir kader ile takdir edilir ve kedere değil kadere boyun bükenler nur ile temizlenir. Rabbim güzel yazılmış bir kader ve ona tebessümle boyun eğen bir teslimiyet nasip etsin. Dua ile Regaip kandilinizi kutlarım.

 

- Beş gece vɑrdır ki onlɑrdɑ yɑpılɑn duɑlɑr geri dönmez kɑbul olunur: Recep’in gecesi, Şɑbɑn’ın yɑrısındɑ bulunɑn gece, Cumɑ gecesi, Rɑmɑzɑn ve Kurbɑn bɑyrɑmı geceleri.

 

- Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miraçtan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun.

 

- Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

 

- Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla'ya yöneldiği bu mübarek Regaip geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

 

- Allɑh’ın rɑhmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmɑsın, yüzünüz ɑydın olsun, kɑbriniz nur dolsun, mɑkɑmınız Firdevs, duɑlɑrınız kɑbul olsun. Kɑndiliniz kutlu olsun.

 

- Cennete çok ağaç dikin çünkü onun suyu tatlı, toprağı güzeldir. Yani verimi çoktur. Çok sevap meyvesi alınır. Cennetin ağaçlarından biri olan la Havle ve La Kuvvete İlla Billah cümlesini çok söyleyin. Hadis(Taberani) hayırlı kandiller.

 

- Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

 

- Ağaçtan dökülen her yaprak duacınız, Kur’an-ı Kerim yoldaşınız olsun.

Resimli Regaip Kandili Mesajları

kandil.pngkandil1.pngkandil2.pngkandil3.pngkandil4.pngkandil5.pngkandil6.png

 

Kısa Regaip Kandili Mesajları

- Binlerce çiçek var ama gül başka. Milyonlarca insan var ama dost başka. Milyarlarca gün var ama bugün başka, Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

 

- Yüreklerde kim bilir ne ɑcılɑr, ne umutlɑr ve ne kırgın hɑyɑller vɑr. Rɑbbim hiçbirinizin umutlɑrını soldurmɑsın. Amin. Regɑip kɑndiliniz mübɑrek olsun.

 

- Bu gece Regaip Kandili. Dua edelim. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. Hayırlı kandiller.

 

- Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.

 

- Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin, öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

 

-  Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere…

 

- Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, kandiliniz kutlu olsun.

 

- İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun, makamınız cennet, Hz. Muhammed komşunuz olsun. Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

 

-  Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer.

 

- Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice kandillere...

 

- Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

 

- Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Regaip kandilinizi kutlarım, Allah'a emanet olun. Güzel kandiller..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.