Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: Vicdansızlıktır!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: Vicdansızlıktır!

Cumhurbaşkanı Adayı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, MHP'li grubun 7 Saadet Partili gence saldırması sonrasında açıklama yaptı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Adayı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye'de son 1 haftanın en dikkat çeken olayları arasında yerini alan Saadet Partili kişilere bayrak asarken MHP'li grup tarafından saldırılması ile ilgili açıklama yaptı. Bu durumun vicdansızlık olduğunu açıklayan Karamollaoğlu, bu tür saldırıların tekrar tekerrür etmemesi adına Ankara Valisi ve Başbakan'ın gerekli adımları atacak olduğunu ümit ettiğine değindi. Polislerin kılının bile kıpırdamadığını ve olaya sessiz kaldıklarına değinen Cumhurbaşkanı Adayı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bu konuda da gerekli önlemlerin alınması gerektiğini açıkladı.

İşte O Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Adayı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Gece saat 1 buçuktan sonra çok üzüntü verecek bir olay ile karşı karşıya kaldık. Gençlerimiz bayrak asarken maalesef bir saldırıya uğradılar. Saldıranlar da haksızlıklarını ortadan kaldırabilmek için gerekçe ürettiler. Bayrak indirme diye hiçbir şey yok. MHP’nin bayraklarından bir tanesi bile indirilmemiştir. Hatta gençlerimiz o kadar titizlik göstermişlerdir ki; MHP bayrakları sağlı sollu asıldıkları için ne olur ne olmaz farklı bir anlayış meydana gelir diye bayrakları sadece orta refüje asmışlar. Ama bilerek veya bilmeyerek sanki bayraklar indiriliyormuş gibi bir hava estirilmiş, arkasından maalesef gençlerimize hunharca saldırılmış. Şu anda içerde yatan gencimiz de belli, hastaneden tahliye edilen gençlerimizin de durumu belli. Eğer saldıranlar bu gençler olsaydı karşı tarafta da heralde birkaç tane yaralı olurdu. Ama şunu diyebilirler biz babayiğit adamlarız vururuz, ezeriz, kırarız... O da onların meslekleriyse diyecek bir şeyimiz yok. Ama bu ayıptır, vicdansızlıktır hakikatten.

Bu hadiseler olup, kanlar içerisinde gençler yere düşünce şu anda içerde bulunan gencimiz de kendi silahını çekerek havaya bir kere ateş etmiş çünkü ölümle karşı karşıya hissediyor kendisini. Bunu da tutup büyütmek bu da kabul edilebilir bir şey değil. Ben eminim ki gerekli tahkikat yapıldıktan sonra gerçekler ortaya çıkacak

Burada bir hadise var gelin bu hadiseyi önleyin deniyor. Kılı bile kıpırdamıyor polisin. Onun için gece bazı arkadaşları aradım bir kısmına ulaştım ümit ediyorum ki Ankara Valisi de, Başbakan da bu konuda hassasiyet gösterirler. Bir daha böyle hadiselerin bir daha tekerrür etmemesi için, herkesin mutedil olması, itidale gelmesi icap eder. Bundan dolayı üzüntümü ifade ediyorum. İnşallah da tekerrür etmez diyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.