Seren Serengil'e hapis cezası verildi!

Seren Serengil'e hapis cezası verildi!

Gülben Ergen ve Seren Serengil kavgasında son noktayı mahkeme heyeti koydu. Heyet Serengil'in mahkeme kararına muhalefet ettiği gerekçesiyle, ünlü sunucuya hapis cezası verdi.

A+A-

Hürriyetin haberine göre;  Seren Serengil sunduğu magazin programında Gülben Ergen'in aleyhine yayınlar yapmıştı. Ergen aleyhinde yapılan yayınlardan sonra 10.Aile Mahkemesi'ne başvurmuş ve mahkeme heyeti  Seren Serengil’e, programında ve diğer internet hesaplarında aleyhinde yayın ve paylaşımlar yapmaması için ihtiyati tedbir kararı vermişti.

Ancak edinilen bilgilere göre Seren Serengil'in gerek program da gerekse instagram hesabında mahkeme kararına rağmen Gülben Ergen aleyhine yayınlar yaptığı bildirildi. Ergen bunun üzerine, mahkemenin tedbir kararına muhalefet ettiği gerekçesiyle Seren Serengil hakkında zorlama hapsinin uygulanması için tekrar mahkemeye başvurdu. Mahkeme  Ergenin talebini kabul etti, Serengil'e 3 gün süreyle zorlama hapsine ve tecziyesine karar verdi. 

Konuyla ilgili gerek Gülben Ergen'in gerekse de Seren Serengil'in avukatı açıklama yaptı. Ergen’in avukatı duruşmada “Mahkemenin tedbir kararına muhalefet ettiğine ilişkin delilimiz olan yayın akışını dosyaya sunduk. Bilirkişi çözümü yapılmıştır. Tedbire muhalefet nedeniyle davalının cezalandırılmasını istiyoruz. Tedbir kararı davalıya tebliğ edilmesine rağmen müvekkilim hakkında yine beyanlarda bulunmuştur. Instagram hesabından da paylaşımları olmuştur” dedi. Seren Serengil'in avukatı ise, hapis cezasının reddini talep ederek, " Çözümü yapılan 3 programda müvekkilim asla ve asla tedbir kararına muhalefet etmemiştir. Aşağılayıcı, hakaret, tehdit, küçük düşürücü hiçbir ifade kullanmamıştır. 10.Aile Mahkemesi de bu konuda zorlama hapsi uygulanmasına yer olmadığına karar vermiştir. Instagram hesabından paylaşıldığı iddia edilen hususlar ise Gülben Ergen’e yönelik değildir. Zorlama hapsi talebinin reddine karar verilsin” şeklinde ifadelerde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.