Sevgililer Günü Mesajları - Sevgililer günü duygusal sözleri ve şiirleri 2017

Sevgililer Günü Mesajları - Sevgililer günü duygusal sözleri ve şiirleri 2017

Roma Dönemine kadar uzanıyor. Roma döneminden kalan bu gelenek şimdi yani 2017 yılında bile kutlanmakta.Antik Romada 14 şubat günü kadınların karşılaştıkları ilk erkeğe aşık olacakları ve bir yıl içinde evleneceklerine inanılırdı.

A+A-

Her yıl Şubat ayında kutlanan Sevgililer Günü, sevenlerin birbirine hediye aldıkları ve sevdikleriyle zaman geçirdikleri bir gündür. Tüm dünya genelinde kutlanan 14 Şubat Sevgililer günü seni seviyorum mesajlarının da bolca verildiği bir gündür. Bazen durup düşünürüz neden 14 Şubat? Sevginin tek bir günü olabilir mi? Bu soruların yanıtı Roma Dönemine kadar uzanıyor. Roma döneminden kalan bu gelenek şimdi yani 2017 yılında bile kutlanmakta. Bakalım ta Roma dönemine dayanan sevgililer günü 2017'de hangi kutlama sözleri ile kutlanıyor. Haberimizden takip edebilirsiniz.

 

Sevgililer Günü'nün tarihçesiyle ilgili bir çok hikaye vardır; hikayeler roma dönemine dayanır. Hikayeler farklı farklı olsa da her hikayedeki kahraman sempatik ve romantik bir figürdür.

Antik Romada 14 şubat günü kadınların karşılaştıkları ilk erkeğe aşık olacakları ve bir yıl içinde evleneceklerine inanılırdı.

14 şubat günü kadınlar gün doğmadan kalkar ve pencereden bakmaya başlarlardı. Bu inanış zamanla toplumsal bir kutlama haline geldi.

Sevgililer Günü hakkında söylenen başka bir hikaye ise şehit olmuş bir Roma rahibiyle ilgilidir.

 

Her nerden ve nasıl çıktıysa biz bugün bile hala 14 Şubat tarihini Sevgililer Günü olarak kutluyoruz. Madem kutluyoruz o zaman hakkını da vermeye çalışalım. Genelde sevgi pek dile getirilmez, dışa vurulmaz hatta bazen bazı zihniyetlerde zayıflık olarak bile kabul edilir. Fakat 14 şubat tüm bu düşünceleri bir tarafa bırakıp sevdiklerimize sevdiğimizi en güzel şekilde hissettirmek için bir fırsat sunuyor. Sevdiğiniz insana ya da insanlara sevgililer gününde söyleyebileceğiniz en güzel sevgi sözlerine ve kutlama mesajlarına biraz yer verelim.

 

Seni Seviyorum Mesajları:

Sonsuzluk koyuyorum adını sensiz günlerin, senli günlerle takas ediyorum. Yokluğun diye bir şey yok bende, ben sana sonsuzluk diyorum.

Sevdiğin seni sevmese de, gözleri seni görmese de, kalbi senin olmasa da bil ki senin içinde birilerinde bunlar vardır belki çok yakınında belki de imkânsız da.

Varlığınla başlayan bir günün yokluğunla bitmesine alışamadım, aklımda olduğunun yarısı kadar yanımda olsaydın hiç sensiz kalmazdım. Seni Çok Seviyorum Aşkım. 

Sesini duysam da her an yüzünü görmek gibi değil, özlediğimi bil her an hiçbir şey seni sevmek gibi değil. 

 

Bu kadar yürekten çağırma beni! Bir gece ansızın gelebilirim.. 

Ve deler sevgi dolu yüreğini sevgi bilmeyen bir kurşun. Ayrılık diye bir şey yok. Bu bizim yalanımız. Sevmek var aslında, özIemek var, beklemek var.. 

Bu nasıl sevgi böyle? Bu nasıl tutku? Bu nasıl özlem? Ne zaman gözlerini görsem bir çoğalıyorum, bir eksiliyorum. Unutma ki her seven isimsiz bir kahramandır. Unutma ki insan; sevebildiği kadar insandır. 

Boşuna değil pazarları sevmeyişim. Durup durup içimin kararması, gözlerimin dolması apansız boşuna değil. Yalan değil değiştiğim, yalan değil şimdi her şarkı beni ağlatır deli eden insanı zaman değil zamanı unutmamak kahirdir.. 

Gül biraz; bunca keder, bunca göz yaşı dinsin, güI biraz; şu gökkubbe kahkahanı işitsin. Her gidenin ardından koşmaya değmez hayat, gelecekIeri bekle, gidecek varsın gitsin. 

Daha çok aldanacağız yaşadıkça. Anlasana bu ilk aldanışımız değil. 

Öyle bir gel demelisin ki, mesafeler anlamını yitirmeli. 

Beni kör kuylarda merdivensiz  bıraktın, denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın, öylesine yıktın ki bütün inançlarımı; beni bensiz bıraktın; beni sensiz bıraktın. 

Sevmek. seni alabildiğine sevmek. hiçbir şeyi umursamadan, bütün karanIıkIarı hiçe sayarak sevmek tutmak ellerinden, o derinlere inmek, gitmek oralara, o yerIere orda hep sen olmalı, seni yaşamak.. 

Biraz kül, biraz duman.. O benim işte kerem misali yanan.. O benim işte inanma gözlerine ben ben değilim.. beni sevdiğin zaman.. O benim işte.. 

Aşk başlamadan güzel bakışlarda korku olduğu zaman güzel birbirimize sezdirmemek.. İçin çırpınış başkaları görmesin diye çabalayış gözlerim gözlerinin mavisine değdiği zaman. Ne zaman seni düşünsem yalnızlığım aklıma gelir.

 

Ümit Yaşar Oğuzcan'ın 'Sana Bir Tanrı Getirdim' Şiirinden Mısralar...

'Benim de bir insan tarafım vardı

 Bakma böyle kötü olduğuma

 Benim de dileklerim vardı

 Benim de bir beklediğim vardı yaşamaktan

 Yeter artık vurma yüzüme çirkinliğimi

 Her gün bir kadın ağlar benim yüzümde

 Büyük dertler için benim ellerim

 Anlamıyor musun

 Sen sevildiğin için güzelsin bu kadar

 Ben sevilmediğimden böyle çirkinim'

'Chopin’in cenaze marşı çalınıyor

 Ölüler ayağa kalktı

 Görüyor musun

 Şu soldan ikinci benim

 Senin yüzünden öldüm

 Şimdi seni getiriyorlar karanlığıma

 Ağlıyorum

 Biraz sev beni

 Gül biraz

 Yaklaş biraz

 Seni affediyorum'

'Tanrısal duygular içindeydim

 Bütün tanrısızlığımdan uzakta

 Bir kemiklerinin sertliğini aldım

 Bir teninin aklığını

 Sonra sıcaklığını dudaklarının

 Gel bak

 Sana bir tanrı getirdim

 Gel bak

 Bir tanrı yarattım senden'

 

Sevgililer Günü KutlamaSözleri:

Bana bir günün 24 saat, bir saatin 60 dakika ve bir dakikanın 60 saniye olduğu öğretildi ama sensiz gecen bir saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi. eşe güzel sözler Yaşamımızın her anında birlikte olmamız dileğiyle sevgilim... Sevgililer günümüz kutlu olsun.

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum. Sevgililer günün kutlu olsun!

Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun. Sevgililer günün kutlu olsun!

Sevgililer gününde belki yanında değilim ama dünde, bugünde, yarında yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy ben hep ordayım!

Sen dünyaya sürgün bir meleksen ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin... Sevgililer günün kutlu olsun!

 

Ayrılık küçük sevgileri oldurur ama büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgârın mumu söndürüp yangını güçlendirdiği gibi... Bizim de sevgimiz hep yasayacak ve daha da güçlenecek sevgilim. Nice sevgililer günlerinde birlikte olmak dileğiyle...

Dün gece sen uyurken kızıla boyadım denizleri, uçurumdan attım sessizliği, haber saldım rüzgârlara fısıldasınlar seni ne çok sevdiğimi ve özlediğimi.

Sana dijital bir gül yolluyorum, çünkü uzaklarda elimden ancak bu kadarı geliyor. Ama bil ki gerçeğini, gözlerinin içine bakarak vermek isterdim. Ve seni sevdiğimi fısıldamak.. Sevgililer günümüz kutlu olsun!

Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakiptir. Daha nice sevgililer gününde beraber olmayı diliyorum.

Güller anlatsın sana olan sevgimi, güller anlatsın yansızlığımı, çaresizliğimi. Yavaş yavaş eriyen yüreğimi güller anlatsın ben anlatamadım.

Öperim dudaklarından gül kokulu yanaklarından her dem gözlerimin hapsindesin kalbimin tek sahibisin... Sevgililer günün kutlu olsun!

 

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de... Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek...

Yüreğimdeki tek arzu, hayalimdeki tek tutku, beni yaşatan tek duygu senmişsin bebeğim... Sevgililer gününü kutluyorum. Daha nice yıllara.

Seni sevdiğim kadar yasasaydım olumsuzluğun adını aşk koyardım... Sevgililer günün kutlu olsun biricik aşkım!

Doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiç bir şeye değmezdi yasamak. Sevgililer günün kutlu olsun!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.