SGK 18 İlacı Daha Geri Ödeme Listesine Aldı

SGK 18 İlacı Daha Geri Ödeme Listesine Aldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, SGK'nın 2017 yılı içerisinde toplam 18 ilacı daha geri ödeme listesine aldığını açıkladı.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türkiye'de SGK olarak her alanda çalışmalar yapıldığını ve yapılan bu çalışmalar ile birlikte kendilerinin şimdilerde 18 ilacı daha toplamda geri ödeme listesine almış olduklarını açıkladı. Bu yıl içerisinde 100 ilacın daha geri ödeme listesine alınacak olduğunun altını çizen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bu konuda hangi ilaçların geri ödeme listesine alınacak olduğu konusunda ise net bir açıklama yapmadı. Açıklamada kendilerinin ilaçların geri ödeme listesine alınması adına çalışmaların devam ettiğine değinen Sarıeroğlu, 18 ilaçtan sonra 100 ilacın daha geri ödeme listesine girecek olduğunu belirtmesi ile hasta ve hasta yakınlarının hangi ilaçların listeye girecek olduğunu merak etmesi ile sonuçlansa da en çok gerekli olan ilaçların geri ödeme listesine alınması bekleniyor.

Açıklama Yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "(Bireyin sağlığı, toplumun sağlığıdır) inancımızdan hareketle Sağlık Uygulama Tebliği'nde gerçekleştirmiş olduğumuz bu yeni düzenlemenin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" değerlendirmesinde bulundu. SGK'nin en önemli hizmetlerinden birinin hastaların tedavisinin vazgeçilmez parçası olan ilaçların temini olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, şunları kaydetti: "Bugüne kadar sağlık konusunu bir maliyet unsuru olarak görmeyen anlayışla hareket ettik. Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her türlü tedavi ve ilacı dünyanın neresinde olursa olsun erişime açmak için çalışıyoruz. Böylece 2017'nin yaklaşık 100 ilacı geri ödeme listesine aldık. Bu ilaçlardan bir kısmı da daha önce TEB aracılığı ile yurtdışından temin ediliyordu. Bireyin sağlığı, toplumun sağlığıdır inancımızdan hareketle Sağlık Uygulama Tebliği'nde gerçekleştirdiğimiz bu yeni düzenlemenin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.