Taksitli Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Taksitli Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Para herkesin ihtiyacı ihtiyaç durumunda bankalardan nakit avans çeke bilmekteyiz peki bu bankalardan çektiğimiz nakit avansların faizsiz ve taksitli geri ödemeli olanları var mı faizsiz nakit avans veren bankalar hangileri

A+A-

Faiz Almadan Nakit Avans Veren Bankalar Hangileri Taksitli Nakit Avans Veren Banka Var mı?

Yurdumuzda son zamanlarda kredi veren bankalara karşı ilgi oldukça çoğalmıştır. Bu taleplerin artmasının pek çok nedeni vardır. İnsanların maddi durumlarının kötü olması, ülkede ki bozulmakta olan ekonomi, insanların tüketim çılgınlığına ayak uydurmasından kaynaklanan ve bütçe denkliğinin sağlanamamasından kaynaklanan pek çok neden vardır.

İnsanlar maddi sıkıntı yaşadıklarında artık eş, dost kim borç verir diye düşünmek yerine artık hangi banka hangi şartla bizlere kredi verir diye düşünmeye başlamıştır. Eşten, dosttan alınan krediler peşin verilmesi gerekirken, bankaların da sunduğu çeşitli ödeme kolaylıkları bizleri bu kıskaca çekmektedir. Her insanın nakit ihtiyaca ya da acil paraya ihtiyaç duyabilir. Ne zaman ne gibi durumlarda karşımıza ne çıkacağı belli olmayan şu yaşamda insanlar bazen çok zor zamanlardan geçebilmekte ve bankalardan para talep edebilmektedir. İşte bu işleme verilen isim kredidir.

Fakat! Yine nakit ihtiyacı olan ama çok yüksek meblağlara gereksinim duymayan, günlük ihtiyaçlarını gidermek için ufak paralar talep eden kişiler için de bir çeşit kredi türü oluşturmuşlardır. Bankaların bu uygulamaya da verdikleri isim nakit avanstır. Nakit avanslar, banka kartlarına ya da kredi kartlarına tanımlanmış olan ve ihtiyaç halinde para çeker gibi çekilebilen ve banka tarafından günlük faiz uygulanan paralardır. Bu paraların sizler için özel tanımlanmış bir miktarı vardır. Bu para miktarı bankada sizin talebiniz doğrultusunda artırılıp, azaltılabilmektedir. Bu nakit avansları kullandığınız zaman günlük faiz uygulandığından bahsetmiştik. Ancak bazı durumlarda ya da bankalar bazı kampanyalar düzenleyerek faiz uygulamayabilmektedir. Bu nedenle bizlerde sizler için bu konuyu ele alıyoruz.

Nakit Avans Borcu Ödenmezse Ne Gibi Olumsuzluklar Olur?
Nakit avans ismini vermiş olduğumuz bu paralar bankaların sizlerin nakit ihtiyacı olduğu zamanlarda kullanabilmek üzere kartınıza tanımlanan paralardır. Bu paraların kullanımında da bankaların müşteri sözleşmesine bağlı olarak faiz uygulamaları olmaktadır. Yani sizlerin bu borcu ödeyene kadar günlük olarak faiz işlemektedir. Eğer ki bankanın sizlere uyguladığı faizsiz nakit avans kullanımında sizlerin sözleşme dışı bir hareket yapmanız bu sözleşme ihlalinden dolayı banka tarafından günlük faize dönüşebilir. Gelelim bu nakit avansı sizin ödememeniz halinde ne olacağına. Bu sizin üzerinize tanımlanmış bir banka borcudur. Bu da sizlerin kredi kartına yansır. Yani sizlerin kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz de neler başınıza geliyorsa aynı uygulamalar bu işlemde de uygulanacaktır.

Nakit Avans Sistemini Kullanan Bankalar
Türkiye Ekonomi Bankası Halk Bank Vakıfbank Adabank Akbank Anadolu Bank Fibabank Şekerbank Ziraat Bankası Türkiye Garanti Bankası Türkiye İş Bankası Yapı ve Kredi Bankası
Alternatif Bank Burgan Bank Denizbank QNB Finansbank HSBC Bankası ING Bank Odeobank

 

Faizsiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bankalar genellikle faizsiz nakit avans uygulamasını kullanması için çeşitli müşteri profilleri belirlemiştir. Bu müşterilerden birisi banka tarafından maaşını almakta olan ve maaş müşterisi olarak tanımlanan kişilerdir. Ayrıca öğrenci ya da bankanın özel müşterileri de bu uygulamalardan muaf tutulmaktadır. Yukarıda sizlere isimlerini verdiğimiz bankalar için internetten faizsiz nakit avans kullanmak için gerekli şartların neler olduğuna bakabilir ve sizlerin bu kritere uymanız halinde banka ile iletişim kurarak bu uygulamayı tanımlatabilirsiniz.

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.