Taşeron başvuruları açıklandı mı? Sınav tarihleri ne zaman?

Taşeron başvuruları açıklandı mı? Sınav tarihleri ne zaman?

Binlerce taşeron işçinin kadroya başvurmasının ardından gözler kurumların listeleri açıklamasına çevrildi. Bazı kurumlar kadro listesini açıklarken birçoğu henüz açıklamadı. Peki taşeron kadro listesi ne zaman açıklanacak? Taşeron sınavları hangi tarihte

A+A-

Her geçen gün biraz daha heyecanlanan taşeron işçilerinin kadroya alınıp alınmadığı merak konusu oldu. Başvuru yapan işçiler dört gözle kadro listesini bekliyor. 11 Ocak 2018 tarihinde başvuruların son bulmasıyla birlikte işçiler için zorlu bekleyiş başladı. Peki kadroya geçen işçilerin listesi ne zaman açıklanacak?

 Başvuru incelemelerinin Tespit Komisyonu tarafından 40 gün içinde neticelendirilmesi bekleniyor. Listede adı görünmeyen çalışanlar ise üç gün içinde itiraz edebilecek. Kadroya geçiş hakkı kazanan işçiler sonuçları internetten öğrenebilecek. Çalıştıkları pozisyona göre her işçiye uygun, farklı sınavların yapılacağı belirtilirken, işçilerin bu sınavlarda “iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak” soru sorulacağı ifade edildi. Çalışanların sınavdan en az 50 almaları gerektiği belirtildi.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak ? Sınav tarihi ne zaman?

Kadro için başvuranları gösteren kesin listeler, 24 Şubat-2 Mart 2018 tarihleri arasında kamuoyuna açıklanacak. Başvuranlar, 3 Mart-22 Mart 2018 tarihleri arasında sınava tabii tutulacak. Sınavın ardından, 23 Mart-26 Mart 2018 tarihleri arasında itirazlar alınacak ve 27-31 Mart 2018 tarihleri arasında itirazlar incelenerek sonuçlar açıklancak. Güvenlik soruşturmasıyla birlikte sınavda başarılı sayılan taşeronların geçiş işlemleri en geç 2 Nisan’da tamamlanacak. Sınavdan başarılı sayılması için taşeron işçinin en az 50 alması gerekecek.

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.