Taşeron işçiler için itiraz dilekçesi verebilecek. İşte itiraz dilekçesi örneği

Taşeron işçiler için itiraz dilekçesi verebilecek. İşte itiraz dilekçesi örneği

Taşeron kadro başvuruları 11 Ocak tarihinde sona erdi. Birçok kurum taşeron işçilerin başvuru sonuçlarını açıklamaya başladı. Başvuru sonuçlarına göre hem kadroya alınan hem de reddedilen işçiler vardı. Peki kadro başvurusu reddedilen işçiler ne yapacak?

A+A-

Taşeron işçilerin itiraz hakkı da var.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Tunceli Valiliği'ni ziyaret ederek, kentin sorunları hakkında bilgi aldı. Sarıeroğlu, taşeron işçilerle ilgili de açıklamalarda bulundu.

TAŞERON SORUNU ORTADAN KALKTI

Konuşmasının devamında taşeron işçi sorununu artık gündemden kaldırdıklarını belirten Sarıeoğlu, "Bir milyon kişi artık iş sahibi oldu ve devlet güvencesi altına alındı. AK Parti hükümeti taşeron sorunu tamamen ortadan kaldırdı. Kadro verdiğimiz 1 milyon kişi ile ilgili belli kriterler ve şartlar vardı. Kritere uyan kamu kurumlarında çalışan taşeron işçiler kadroya alındı. Taşeron çalıştırma kurallarına uyulan iş yerlerindeki taşeronların tamamını kadroya aldık.

TAŞERON İŞÇİLERİN KADRO İÇİN SINAV TARİHİ

Kadro için başvuranları gösteren kesin listeler, 24 Şubat-2 Mart 2018 tarihleri arasında askıya çıkacak. Başvuranlar, 3 Mart-22 Mart 2018 tarihleri arasında sınava alınacak. Sınavın ardından, 23 Mart-26 Mart 2018 tarihleri arasında itirazlar alınacak ve 27-31 Mart 2018 tarihleri arasında itirazlar incelenerek kesin sonuç açıklanacak.

Güvenlik soruşturmasıyla birlikte tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan'da işi başı yapacak.

BAKAN SARIEROĞLU'NDAN KİT AÇIKLAMASI

KİT'lerde çalışan taşeron işçilerin durumuna da değinen Sarıeroğlu, "KİT'lerde şimdi yeni istihdam alanları açacağız. O istihdam alanlarına taşeronda çalışan kardeşlerimizi geçirerek peyderpey o alanda da taşeronu sonlandırmak için çalışma içerisinde olacağız." diye konuştu.

TAŞERON İŞÇİNİN İTİRAZ HAKKI DA VAR

Değerlendirmelere itiraz hakkı bulunuyor. Kişiler başvuru sonrası üç gün içinde komisyona itiraz etmek durumundalar. Aksi takdirde komisyonun tespitine itiraz imkanı ortadan kalkacak. İtiraz komisyon tarafından değerlendirilecek ve kişiye yazılı olarak bildirilecek.

TAŞERON İŞÇİ İTİRAZ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.