Türkiye Ev Tekstili Yarışması Adana'da Başlıyor

Türkiye Ev Tekstili Yarışması Adana'da Başlıyor

İktisadi Kalkınma Vakfı’ndan gelen yazıda, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliği ile geleceğin tasarımcılarını ev tekstili sektörü ile buluşturmak amacıyla bu yıl se

A+A-

“8.Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması”, hem uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilecek Türkiye ev teksiili özgün tasarımlarının ortaya çıkmasına, hem de ev tekstili sektöründe yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olacaktır. “8.Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması” sektörel motivasyon, işbirliği ve dayanışmaya katkı sağlayabileceği gibi, Türkiye’de ev tekstili sektörü ihracatının artırılmasını da amaçlamaktadır.

Söz konusu yarışma, ürün tasarımı kategorisinde göç teması çerçevesinde sadece öğrencilere yönelik gerçekleştirilmektedir. Başvurular arasından yapılacak değerlendirme sonucunda 1. 2. ve 3. derecelerinde olmak üzere üç kişi ödüllendirilecektir.

Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması için dosya teslim tarihi 17 Mart 2018 olup, yarışma katılım koşulları ile başvuru formları www.evtekstiliyarismasi.com veya www.uib.org.tr adreslerinde yer almaktadır.

Ayrıca https://www.facebook.com/evtekstiliyarismasi, https://twitter.com/tekstilyarismasi, https://www.instagram.com/evtekstilyarismasi/  adreslerinden yarışma takibi yapılabilmektedir.

Ödüller

1. Nakdi Ödüller

Birinci 10.000 TL, İkinci 7.500 TL, Üçüncü 5.000 TL

2. Sadece birinciye Dokuma Tezgahı

3. Yurt Dışı Eğitim İmkanı

4. Heimtextile 2019 Fluarına Katılım

5. RedDot Yarışmasına Katılım

6. Patent Sponsorluğu

7. Desen Tasarım Eğitimi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.