Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank, Türk Telekom Hakkında Açıklama Yaptı

Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank, Türk Telekom Hakkında Açıklama Yaptı

OTAŞ ile ilgili yaşanan kredi süreci hakkında Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank bankalarından açıklama yapıldı.

A+A-

Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank'tan yapılan açıklamada OTAŞ ile ilgili Türk Telekom'un borçları konusunda görüşmeler yapıldığı ve yapılan görüşmeler sonrasında anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Milyarlarca liralık değere sahip olmasına rağmen son yıllarda ciddi süreçler yaşayan Türk Telekom, attığı adımlar ve yeni ürün ve paketler ile Türk kullanıcılarının ilgisini çekerken, tam anlamı ile başarılı bir süreç yürüttü.

OTAŞ dolayısı ile yaşanan borçlar ise tavan seviyeye varınca Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank bünyesinden yeni basın açıklaması yapılmak zorunda kaldı.

Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank Ortak Açıklaması

"Mutabık kalınan yapı uyarınca OTAŞ'ın sahibi olduğu, Türk Telekom'un ihraç edilmiş sermayesinin yüzde 55'ini oluşturan ve mevcut kredilerin teminatını oluşturmak amacıyla rehin verilen 1.925.000.000 adet A Grubu payların kredi verenlerin doğrudan veya dolaylı ortak olacakları, Türkiye Cumhuriyeti'nde kurulmuş ya da kurulacak özel amaçlı bir şirket tarafından devralınması planlanmaktadır. İşlemin tamamlanması yeni şirket nezdinde yeniden yapılandırılacak krediye ilişkin sözleşmeler üzerinde mutabakata varılması, gerekli kurumsal, idari ve her türlü onay ve izinlerin tamamlanması ve sözleşmeler tahtında gerekli koşulların sağlanmasına tabidir. Konuya ilişkin önemli gelişmeler ilerleyen dönemde kamuya duyurulacaktır."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.