Uşak'ta Okul Güvenlik Önlemleri Toplantısı yapıldı

Uşak'ta Okul Güvenlik Önlemleri Toplantısı yapıldı

Uşak'ta Vali Salim Demir başkanlığında yapılan Okul Güvenlik Önlemleri Toplantısı'nda okullardaki sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.

A+A-

Uşak Valiliği'nin resmi sitesinde yer alan habere göre, Uşak Valisi Salim Demir'in başkanlığında 2017-2018 eğitim öğretim yılına dair Okul Güvenlik Önlemleri Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Vali Demir eğitim ve öğretime dair önemli açıklamalarda bulundu.

 Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, daire müdürleri, köy ve mahalle muhtarları ile okul aile birliği başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Uşak’ta 66 bin öğrencinin eğitim gördüğü bildirildi. Vali Demir, Mustafa Kemal Atatürk'ün sözüne ithafta bulunarak "“Mustafa Kemal Atatürk ‘Eğitimde feda edilecek bir tek fert bile yoktur’ demekle eğitim sisteminin önemine vurgu yapmış, çocuklarımızın her birinin kıymetli olduğunu ifade etmiştir. Bu nedenle devletimizin, kamu kurum ve kuruluşlarının ve okul aile birliklerinin tüm imkânlarını kullanarak, evlatlarımızı her türlü olumsuzluktan koruyarak geleceğe hazırlamak için üzerimizde çok büyük bir sorumluluk bulunmaktadır. 1. dönemin başında daha geniş kapsamlı olarak yaptığımız toplantımızda değerlendirmelerimizi yaptık, çok şükür istenmeyen olumsuz durumlarla karşılaşmadık. Ancak dünya küçüldü, her şey bizi ilgilendiriyor, onun için sorumluluğumuz, çok önemli ve çok ciddi çalışmaları gerektiriyor. Öğretmenlerimiz başta olmak üzere idarecilerimiz, okul aile birliklerimiz, belediye başkanlarımız ve devletin tüm kamu kurum ve kuruluşları ile bu konuya canla başla sahip çıkmamız gerekiyor.” açıklamasını yaptı.

Demir ayrıca dünya çapında öğrenci yetiştirmek istediklerini belirterek, "Bir ülke, bir devlet geleceğini inşa etmek istiyorsa mutlaka çocuklarına ve gençlerine azami sahip çıkması gerekiyor, her türlü kötülüklerden, her türlü olumsuzluklardan onları koruması gerekiyor. Bütün çocuklarımızı ve gençlerimizi olumsuzluğa maruz bırakmadan, geleceğe ümitle bakmalarını sağlayarak yetiştirmemiz gerekiyor. Bu sorumluluk hepimizin; başta evlatlarımızın güvenli bir ortamda eğitim almaları olmak üzere, genel olarak eğitim-öğretim faaliyetleri konusunda biz de Valilik olarak, ben de Uşak Valisi olarak, bu çalışmaların en iyi şekilde sürdürülmesinin takipçisi olacağız" dedi

Okullara, öğretmenlere ve öğrencilere sahip çıkılmasını gerektiğini söyleyen Demir, "Okullarımızın, ülkemizin kalkınma ve gelişmesi hedefini kendine görev kabul etme ve bunu öğrencilere aktarma noktasında odak olmasını istiyoruz. Bu kapsamda hem idarecilerimiz, hem de öğretmenlerimizi hizmet içi eğitimlerle geliştirmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.