''Vaatler İle Ekonomik Sorunlar Çözülmez''

''Vaatler İle Ekonomik Sorunlar Çözülmez''

Cumhurbaşkanı adayı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ekonomik sorunların vaatler ile çözülmesinin mümkün olmadığını açıkladı.

A+A-

Cumhurbaşkanı adayı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye'de ekonomik sorunlar yaşandığına değinerek, bu ekonomik sorunların ortaya atılan vaatler ile çözülmesinin mümkün olmadığını, tam aksine ekonomik sorunların çözülmesi adına yeni adımlar atılması ve icraatlerin yapılması gerektiğine değinerek, üretim yapılmasının ekonomik sorunları çözebilecek olduğunu açıkladı. İktidar partisini sert sözler ile eleştiren Karamollaoğlu, iktidar partisinin açıklamalarının ekonomik sorunları çözmeye yönelik adımlar olmadığını, aksine daha fazla sorunlar yarattığına değinerek iktidar partisinin bir daha göreve gelmesi durumunda bir daha Türkiye'nin düzeltilemeyecek olduğunu açıkladı.

Karamollaoğlu Açıklamalarından Satır Başları

“Ekonomi de problemler var, işsizlik var, fabrikalar yıkılıyor ama yenileri inşa edilmiyor. Bütçe açık veriyor, ücretler bir ailenin geçimine yetmeyecek seviyenin üstüne çıkamıyor. Hayvan ithal ediyoruz, et, buğday yetmedi saman ithal ediyoruz. Hepsinin çözümü ciddi politika üretmekle sağlanabilir. Yoksa başka türlü bu problemlerin üstesinden gelmek mümkün değildir. Beyanatlarla, vaatlerle, uzun vadeli ne zaman neyin gerçekleşeceği belli olmayan ifadelerle ümit dağıtarak ülke problemleri çözülmez.”

“Bu arkadaşlarımız tam şaşkın ördek gibi. Nereye gideceklerini, problemleri nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Manifesto yayınlıyorlar. Kime karşı. Kendilerine karşı”

“Şimdi çok ciddi bir hadise ile karşı karşıyayız. Filistin'de Kudüs'te katliamlar yaşanıyor. İktidarın bu kadar şaşkınlığa düşeceklerini tahmin etmiyordum” diyerek, tarihi hatırlattı. 1969 yılındaki İsrail-Arap savaşında Kudüs ve Batı Şeria işgalinde dönemin Milli Görüş partisinin Kudüs mitingi yaptığını aktaran Karamollaoğlu, “Siyasi hayatımıza Kudüs mitingleri ile başladık. Her zaman Ortadoğu'da ve dünyada barışın olması için, Filistin meselesinin, Kudüs meselesinin çözülmesi gerektiğine her yıl tekrarladık. 1980 yılında İsrail Kudüs'ü başkent ilan edince biz o zaman parlamento da sadece 20 vekil ile temsil edilen bir parti olmamıza rağmen İsrail ile olan münasebetleri kesmediği için dışişleri bakanını makamından indirdik. Arkasında da Kudüs mitingini yaptık. Öyle bir ses meydana getirdi ki altı gün sonra 12 Eylül'de ihtilali yapan Kenan Evren Kudüs mitingini gerekçe gösterdi”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.