Vakıfbank Konut Kredisi 0,79 Faiz Oranından Sunuluyor! 2020 Konut Kredisi Başvurusu ve Şartları

Vakıfbank Konut Kredisi 0,79 Faiz Oranından Sunuluyor! 2020 Konut Kredisi Başvurusu ve Şartları

Vakıfbank konut kredisi 0,79 faiz oranından başlıyor. Sunduğu faiz oranıyla en uygun konut kredisi olma özelliği gösteren Vakıfbank konut kredisi ile ilgili tüm detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

A+A-

Son alınan kararlarla Vakıfbank, konut kredisinde %0,99 oranında bir faiz indirime gitmiştir. Ayrıca Konut Kredi kampanyasından kredi alanlara %0,79 oranında faiz indirimi yapacağını açıklamıştır. Bu açıklamaların ardından ev sahibi olmak isteyenlerin dikkati Vakıfbank’a çevrilmiştir. Geçmişten bugüne, konut almak vatandaşların güvendiği konut kredilerini sunmaktadır. Uygun faiz oranları, vade seçenekleri ve esnek ödeme seçenekleriyle müşterinin ev sahibi olmasını kolaylaştırmaktadır. Vakıfbank konut kredisi Sarı Panjur Ev Kredisi adı altında verilmektedir.

Vakıfbank Sarı Panjur Ev Kredisi

Sarı Panjur Ev Kredisi, kredi alanlara 3 ay ile 180 ay vadeli, uygun ödeme seçenekleri sunmaktadır. Eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli alternatif ödeme planları sunulmaktadır. Bu kampanya sadece yeni ev alımları için geçerlidir.

Kredinin verebileceği en alt limit 10.000 TL, en üst limit 1.500.000 TL’dir. Bu yönüyle en çok limit verilen konut kredisi özelliğini taşımaktadır. Konut değerinin %80’ine kadar kredi imkânı verilmektedir. Farklı kredi limitleri için farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Bu kredi için kefile gerek yoktur. Konutun kendisi bankaya ipotek olarak tesis edilir.

Kredinin faiz oranları şu şekildedir:

 • 10.000 TL- 500.000 TL limitli, 3-18 ay vadeli kredilerde %0,99 oranında faiz uygulanmaktadır.
 • 500.001 TL- 1.500.000 TL limitli, 3-18 ay vadeli kredilerde %1,09 oranında faiz uygulanmaktadır. 

Seçilen evlerde 240 aya varan vade seçeneğiyle de konut kredisi seçenekleri mevcuttur. Bilgi almak için Vakıfbank şubesine gidilmelidir.

Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu 2020

Başvuru yapmak için 444 0 724 numaralı Vakıfbank Çağrı Merkezi aranarak 5- “Başvuru İşlemleri” menüsündeki 2- “Kredi Başvuru” seçeneğinden “Konut Kredisi Başvurusu” şeklinde menüye basıldığında konut kredisi başvuru işlemi yapılabilir ya da Vakıfbank şubelerine giderek başvuru işlemi gerçekleştirilebilir. Bir diğer seçenek de online olarak Vakıfbank internet sitesinden başvuruda bulunmak mümkündür.

Vakıfbank Konut Kredisi için Evraklar Nelerdir?

Vakıfbank konut kredisine başvuruda bulunmak için toplanması gereken evraklar şu şekildedir:

 • Nüfus cüzdanı,
 • İkamet belgesi, 
 • Satın alınacak konutun tapusu,
 • Gelir Belgesi;
 • Memurlar için istenen gelir belgesi; maaş bordrosu,
 • Özel sektör çalışanları için istenen gelir belgesi; maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri,
 • Emekliler için istenen gelir belgesi; emekli aylık dökümü,
 • Şirket Ortakları için istenen gelir belgesi; güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi,
 • Çiftçiler için gelir belgesi; çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri,
 • Gayrimenkul kira geliri olanlar için gelir belgesi; tapu belgesi ve kira kontratı talep edilmektedir.

Vakıfbank %0,79 Faiz Oranlı Konut Kredisi

Sarı Panjur kredisinin bir diğer seçeneğine %0,79 oranında faiz uygulayan %0,79 faiz oranı ile Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyasıdır. Vakıfbank’ın bu kredi için anlaşmalı olduğu firmalardan alınan konutlar için aylık %0,79 faiz oranı ve 180 aya varan kredi verilmektedir. Anlaşmalı firmaların listesi Vakıfbank’ın resmî sitesinden öğrenilebilir.

Vakıfbank Enflasyona Endeksli Konut Kredisi

Vakıfbank konut kredilerinden biri de Sarı Panjur çatısı altında verilen Enflasyona Endeksli Konut Kredisidir. Bu kredinin amacı Merkez Bankası’nın faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte, daha uygun faiz oranlarıyla konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara verilen krediye değişken faizler uygulanacaktır. Bu faizler TÜİK tarafından açıklanan TÜFE yıllık yüzde değişim oranına göre belirlenecektir.

Faiz oranı değişim periyodu 3 ay, 6 ay ve 12 ay şeklinde olacaktır. 180 aya kadar vade imkânı sunulmaktadır. Bu kredinin geri ödemesinde sadece eşit taksitli ödemeler kabul edilecektir. Kredi vadesi boyunca faiz oranı, sözleşmede belirtilen azami faiz oranını aşmayacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.