"Zeytin Dalı Operasyonu’yla dünyaya insanlık dersi verdik"

"Zeytin Dalı Operasyonu’yla dünyaya insanlık dersi verdik"

Emekli Tümgeneral Sadık Çelikörs, TSK’nın Zeytin Dalı Operasyonu’nun tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini söyledi

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde yer alan Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan TSK Dayanışma Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Çelikörs, “Zeytin Dalı Operasyonu’yla tüm dünyaya insanlık dersi verdik” dedi.

“YILANIN BAŞINI KÜÇÜKKEN EZMEK GEREKİR”

TSK’nın zaferle döneceğine inandığını dile getiren Emekli Tümgeneral Sadık Çelikörs şu ifadelere yer verdi: “Zeytin Dalı Operasyonu, bütün siyasi partilerimizin ve bütün milletimizin kabul ettiği gibi zorunlu bir harekattı. Güney tarafımızda yaratılmak istenen bir oluşum vardı. Bundan dolayı da ‘Yılanın başını küçükken ezmek gerekir’ sözü kapsamında tedbirler alınmış ve uygun planlamalarla zamanında başlatılmış bir operasyondur. Ülke olarak hepimiz az zayiatla bu görevden başarıyla geri dönülmesini istiyoruz. En büyük hedefimiz bu. Bundan da herhangi bir kuşkumuz yok. Çünkü, 15 Temmuz’u atlatmış bir TSK ve bir millet var. İnşallah, tarihi şan ve şerefle dolu olan silahlı kuvvetlerimiz, tarih sayfasına yeni bir zafer daha ekleyerek oradan dönmüş olacak.

“SADECE ÜLKEMİZİN DEĞİL, BÖLGEDE BULUNAN İNSANLARIN DA GÜVENLİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Askerlerimiz, ‘Barışta ter dökmeyen savaşta kan döker’ sözünü düstur edinerek eğitimlerini bu şekilde yapmıştır. Giden birliklerimiz de en eğitimli birliklerimizdir. Özellikle havadan gözetleme kabiliyeti çok gelişti. Savunma sanayimizin gelişmesine paralel olarak da biz artık havadan başka ülkelere ihtiyaç duymadan bunları yerinde görme imkanına sahibiz. Silahlı kuvvetlerimiz iyi bir planlamayla temkinli bir şekilde hareket ediyor. Sadece kendi ülkemizin güvenliğini değil, o bölgede bulunan insanların da güvenliğini düşünüyoruz. Burada aslında dünyaya bir insanlık dersi de veriyoruz. Tüm dünya seyrederken ordumuz böyle bir insanlık dersi verdi aslında. Bunları yaparken vatandaşların canına zarar gelmesin diye de son derece dikkatli davranılıyor.

“BİZ SAVAŞA OLASI HER ŞEYİ DÜŞÜNEREK GİDERDİK”

Zeytin Dalı Operasyonu, hazırlığı yapılmış, yeterli güçle yapılan, hava kuvvetlerinin etkin kullanıldığı bir operasyon. Savaşta her şey ile karşılaşılabilir. Ben TSK’da yıllarca göre yapan bir general olarak söyleyebilirim ki, biz savaşa olası her şeyi düşünerek giderdik. Bunların düşünüldüğünden de hiçbir şüphem yok. Çok planlı programlı bir şekilde gidildiği ve birçok tedbir alındığını da görüyoruz zaten. İnşallah başarıyla döneceğiz, bundan da hiç şüphemiz yok.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.