Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2020 Başvurusu, Şartları ve Güncel Faiz Oranları

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2020 Başvurusu, Şartları ve Güncel Faiz Oranları

Ziraat Bankası, 0 km ya da 2.el araç alımları için uygun faizli taşıt kredisi sunmaktadır. Ziraat Bankası araç kredisinin 2020 şartlarını, faiz oranlarını, vade seçeneklerini ve özelliklerini yazımızda bulacaksınız.

A+A-

Ziraat Bankası taşıt kredisi, bu kredinin faiz oranları, başvuru şartları ve vade seçenekleri; araç satın almak isteyen ve bunun için bankalardan finansal destek almak isteyen müşterilerin araştırdığı konuların başında gelmektedir. 1863 yılında çiftçilerin desteklenmesi için kurulan, milli bankacılığın ilk örneği olarak baş gösteren Ziraat Bankası, günümüze kadar bankacılık hizmetlerini sürdürmeye devam etmiştir.

Ziraat Bankası, müşterilerinin ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre birçok kredi hizmeti vermektedir. Eğer müşteri gündelik hayatın ihtiyaçlarının karşılamak için veya eğitim seyahat, sağlık masrafları, düğün gibi birçok masrafın ödenmesi için nakit ihtiyacı duyuyorsa İhtiyaç Kredisi alabilir. Ancak müşteri bir ev satın almak istiyorsa ve gerekli nakit miktarı bulunmuyorsa uygun faiz oranlarıyla ve vade seçenekleriyle Konut Kredisi alabilir. Eğer müşteri sıfır km ya da 2. el araç satın almak istiyorsa Ziraat Bankası taşıt kredisinden yararlanabilir.

2020 Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası bireysel taşıt için Oto Kredisi ve Diğer Taşıtlar Kredisi vermektedir. Araç Kredisi almak isteyenlere Ziraat Bankası, ister sıfır km ister ikinci el araç olsun birçok araba modeline taşıt kredisi vermektedir. 2. El araçlarda 5 yaşına kadar taşıt kredisi verilmektedir. 60 aya varan vade ve uygun faiz seçenekleriyle vatandaşların bütçesine uygun taşıt kredisi vererek, araç satın alımında önemli bir destek sağlamaktadır.

Ziraat Bankası’nın MTV kampanyasıyla vergi yükümlülüğü hafifletilmiştir. Başvurular, Ziraat Bankası şubelerinden, web sitesinden, Ziraat Mobil’den, İnternet Şubesi’nden, ATM’lerden ve Ziraat Bankası çağrı merkezinden yapılabilir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası taşıt kredisi, aracın %70’ine kadar verilmektedir. Minibüs, kamyonet, pick-up gibi hafif ticari araçların alımını finanse etmek amacıyla da kullanılabilen bu kredi türüdür. Teminat olarak satışa konu olan araç gösterilir. Bu araç Ziraat Bankası lehine rehin tesis edilir. Banka gerekli görürse ek taminat da talep edebilir. Aynı zamanda Ziraat Bankası, bireysel taşıt kredisi kullanan müşterilerine hayat sigortası ve kasko hizmeti de vermektedir. Minimum kredi tutarı 5.000 TL, maksimum kredi tutarı 100.000 TL olarak belirlenmiştir. 

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Taşıt kredisi için gerekli evraklar şu şekildedir:

•    Başvuru Formu,
•    Nüfus cüzdanı (sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi de olabilir)
•    Çalışma durumuna göre gelir belgesi,
•    Serbest Meslek Mensupları için bağlı oldukları meslek kuruluşlardan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
•    Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olunan firmaya ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi fotokopisi,
•    Şube tarafından istenen diğer belgeler.

Ziraat Bankası, Diğer Taşıt Kredileri altında birçok türde araç kredisi vermektedir. Bunlar; İndirimli Taşıt Kredisi, Komisyonsuz Taşıt Kredisi ve Transfer Taşıt Kredisi’dir.

Ziraat Bankası İndirimli Taşıt Kredisi 2020

Araç kredisi alırken ödeme seçeneklerinin müşteriler tarafından belirlenebildiği kredidir. Bu kredide satışa konu olan kredinin bedelinin bir kısmı müşteri tarafından kendi kaynaklarınca finanse edilir, geri kalan ise kredi taksitleriyle geri ödenir. İndirimli taşıt kredisi alanlar istediği kadar peşin ödeme yaparak faiz oranlarını düşürebilir.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Taşıt Kredisi 2020

İstihbarat ve haberleşme ücreti (komisyon) tahsil edilmeden kullanılabilen taşıt kredisidir. Bu kreşi sıfır km ya da 5 yaşına kadar olan 2. El araçlar için verilebilir. Komisyonsuz taşıt kredisi için Ziraat Bankası şubelerine gidip bizzat başvuru yapılmalıdır. Taşıt kredisiyle aynı özelliklere sahiptir. Başvuru belgeleri de taşıt kredisiyle aynıdır.

Ziraat Bankası Transfer Taşıt Kredisi 2020 

Ziraat Bankası taşıt kredilerinden biri de Transfer Taşıt Kredisi’dir. Başka bankalardan alınan taşıt kredisinin borçları, Ziraat Bankasına taşındığında müşteri kredisini kendi yapılandırarak düşük faiz seçeneklerinden yararlanabilir ve taksit tutarlarını azaltabilir. Taşıt kredisiyle aynı özelliklere sahiptir. Başvuru belgeleri de taşıt kredisiyle aynıdır. Ziraat Bankası şubelerine gidip bizzat başvuru yapılabilir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.